İlgini çekebilir

Belma Canciğer kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 06.05.2021 21:13
Ahmet Melih Yılmaz Kimdir?

Ahmet Melih Yılmaz Kimdir ?

Ahmet Melih Yılmaz Biyografisi

Ahmet Melih Yılmaz, 1 Ocak 1989 tarihinde Ankara'da doğdu. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih - Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümü mezunu olan başarılı oyuncu kariyerinde ilk defa 2010 yılında kısa film olarak piyasaya giren Felaket adlı yapımda Meriç karakterini canlandırdı. Ahmet ismini babası, Melih ismini ise annesi koymuştur. Liseyi ikincilikle bitirmiştir. İstanbul'da üniversite eğitimi almak için gelen Ahmet Melih Yılmaz, tiyatro topluluğuna katılmıştır. Üniversitede arkadaşı ile birlikte Eric de Volder’in Oda ve Adam oyununa hazırlanmış ve sundukları oyun izleyenler tarafından beğenilmemiştir. Bu oyunlarının beğenilmemesini iyi bir olay olarak gören Ahmet Melih Yılmaz, sebep olarak ise tiyatroya yazılmasına teşvik ettiğini söylemiştir.

Ankara'ya tiyatro okumaya geldiği dönemde ayda en az 20 ile 30 arasında oyun oynamıştır. Zorlu bir süreç geçiren Ahmet Melih Yılmaz, Erdal Beşikçioğlu’nun yönetmen olarak yer aldığı Woyzeck Masalı'nda Woyzeck karakterini oynamıştır. Kadınlar, Aşklar, Şarkılar isimli oyunlarda da şarkı söylemiştir. Şarkı söylemeyi seven Yılmaz, aynı zamanda tiyatro oyunları üzerine eğitim alırken modern dans üzerine de eğitimler almıştır.

6 Kasım 2015 tarihinde vizyona giren ve oyuncu kadrosunda Mehmet Özgür, Berkay Ateş, Tülin Özen gibi isimlerin yer aldığı Abluka filminde oynamıştır. Sonrasında Gül Oğuz'un yönettiği, Gökçe Bahadır, Onur Saylak, Engin Öztürk gibi oyuncuların kadrosunda yer  aldığı Hatırla Gönül dizisinde oynadı. 2019 yılında Aras Bulut İynemli, Erkan Kolçak Köstendil, Ercan Kesal, Kubilay Aka, Rıza Kocaoğlu gibi ünlü isimlerin oyuncu kadrosunda yer aldığı ''Çukur'' dizisinde Timsah karakterini canlandıracak. Konuyu uzun tutmamak adına sizlere aşağıda Ahmet Melih Yılmaz'ın oynadığı dizi ve filmleri liste şeklinde aktardık.

2019 yılında ise Show TV kanalında yayınlanan ve reyting rekorlarında baş kısımdan yerini alan Çukur adlı dizide ''Timsah'' lakaplı bir karakter olarak yer alacak. Merak edilen ise Ahmet Melih Yılmaz'ın boyu, kilosu kaç? Sevgilisi kim? Aslen nereli? Kaç yaşında gibi sorular... Sizler için araştırdık ve cevapları hazırladık.

Tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu Melih Yılmaz, aslen Ankaralıdır. Boyu 1.82 m olan yakışıklı oyuncu, 76 kg ağırlığındadır. 1989 yılında dünyaya gelmiştir ve 30 yaşındadır.

Ahmet Melih Yılmaz'ın Oynadığı Diziler

Hatırla Gönül - 2015

Çukur - 2019

Cam Tavanlar - 2021

Oynadığı Sinema Filmleri

Abluka - 2015
Hatırla Gönül - 2015
Daha - 2017 (Osman)
Körfez - 2017 (Cihan)
Yuva - 2018 (Asker)
Gölgeler İçinde - 2018 (Ati)

 • Ahmet Melih Yılmaz'ın Oynadığı Diziler
 • Hatırla Gönül - 2015
 • Çukur - 2019
 • Cam Tavanlar - 2021
 • Oynadığı Sinema Filmleri
 • Abluka - 2015
 • Hatırla Gönül - 2015
 • Daha - 2017 (Osman)
 • Körfez - 2017 (Cihan)
 • Yuva - 2018 (Asker)
 • Gölgeler İçinde - 2018 (Ati)

Benzer Biyografiler

Saygın Sosyal
Oyuncu
Burak Sergen Kimdir?
Burak Sergen
Oyuncu
Halil Babür Kimdir?
Halil Babür
Oyuncu
Berkay Ateş Kimdir?
Berkay Ateş
Oyuncu
Cihangir Ceyhan
Oyuncu
Dilan Çiçek Deniz Kimdir?
Dilan Çiçek Deniz
Oyuncu

1 Yorum

 1. Buğra

  17 Nisan 2019 at 19:47

  Kimdir.tv sen harbi kral sitesin ya en güzel ve doğru bilgiyi vermişsin teşekkürler <3

  Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir