Ahmet Kural Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 27.06.2017 02:11

Ahmet Kural Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Ahmet Kural
Yaşı
:
35 (10 Kasım 1982)
Meslek
:
Oyuncu
Memleket
:
Kütahya
Boyu
:
1.73 cm
Göz Rengi
:
Kahverengi
Sevgilisi
:
Yok
Eğitim
:
Bilkent Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi

Ahmet Kural Kimdir ?

Bu yazıda Ahmet Kural kimdir ve biyografisi hakkında detaylı bilgi sunulmaktadır.
Son zamanlarda karşımıza sık sık çıkan ve Murat Cemcir'le birlikte olan yakınlığıyla tanınan komedi film ve dizilerinin vazgeçilmezi Ahmet Kural kimdir ? Ahmet Kural, 10 Kasım 1982 yılında Kütahya'da doğmuştur. Babası emniyet müdürüdür ve Kütahya görevi sırasında dünyaya gelmiştir. Fakat aslen Ankaralıdır. Ayrıca babasının mesleğinden ötürü birçok şehirde bulunmuş ve defalarca kez okul değiştirmek durumunda kalmıştır.
 
Ablasının konservatuarda okuması sebebiyle oyunculukla hep iç içe olan Ahmet Kural, ondan etkilenerek lise yıllarında tiyatro çalışmalarına katılmıştır. İlk olarak Selçuk Üniversitesi'nde Radyo ve Televizyon bölümünü bitirmiştir. Sonrasında da Bilkent Üniversitesi'nde master yapmıştır. Daha sonra Müjdat Gezen sanat Merkezi'nde oyunculuk eğitimi almıştır. Ahmet Kural, tam da bu yıllarda kararını vermiş ve hayatını oyunculuk alanında şekillendirmek amacıyla eğitimlerine de bu şekilde devam etmiştir.
 

İlk olarak keşfedilmesi Levent Kırca tarafından olmuştur. Eğitim yılları sırasında onun oyunculuğunu beğenerek kendi tiyatrosuna davet etmiştir. Bu dönemler Ahmet Kural için günümüze kadar gelen oyunculuk serüveninin başlangıcı olmuştur.

Ahmet Kural Kimdir ve Dizileri

Ahmet Kural Levent Kırca ve Oya Başar'ın rol aldığı tiyatro çalışmaları döneminde dizilerde de kendini göstermeye başlamıştır. İlk dizileri Fikrimin İnce Gülü ve TRT'de yayınlanan Evimim Erkeği'dir. Sonrasında Gazi adı dizide yer almıştır. Fakat reyting problemi yaşayan dizi 19. bölümle sona ermiştir. Arada bir sinema filminden sonra Ramazan Güzeldir adlı dizide yer almıştır.

Fakat Ahmet Kural'ın tanınmasını sağlayan dizi daha çok İşler Güçler olmuştur. Bu dizide Murat Cemcir ve Sadi Celil Cengiz ile olan partnerliği ile herkesin beğenisini kazanmıştır.  Ahmet kural için önemli projelerden olan İşler Güçler dizisi 28 Haziran 2012 yılında Star TV'de yayınlanmaya başlamıştır. Bir sonraki en önemli çalışması ise yine Murat Cemcir'le olan 13 Şubat 2014 tarihinde yayınlanan Kardeş Payı dizisidir. Aynı zamanda bu mükemmel ikilinin arasına Seda Bakan da katılmıştır. Dizi çalışmaları bu şekilde olan Ahmet Kural hayatının diğer evresinde Murat Cemcir'le olan partnerliğini  sürdürmüş ve birçok sinema çalışmalarında da beraberlikleri devam etmiştir.

Murat Cemcir Kimdir ve Sadi Celil Cengiz KimdirSeda Bakan Kimdir

Ahmet Kural Filmleri

İlk filmi olan Güneşin Oğlu 2008 yılında vizyona girmiştir. 2010 yılında ise Çalgı Çengi filminde Murat Cemcir ile başrolleri paylaşmışlardır. Düğün Dernek ise yine Murat Cemcir ile partnerliğini paylaştığı filmlerindendir. Ayrıca çok büyük ilgi görmesi nedeniyle 2015 yılında Düğün Dernek 2: Sünnet filmini de yapmışlardır.

Aynı yıl içerisinde en çok izlenen film olarak seçilmiştir. Sonrasında ise Çalgı Çengi 2 filmi çıkarılmıştır. Senaristliğini ilk filme olduğu gibi yine Selçuk Aydemir üstlenmiştir. Ahmet Kural çoğu filmlerinde başrolü üstlendiği gibi konuk oyuncu olarak yer aldığı projeleri de vardır. Daha çok komedi alanında çalışmaları olan Ahmet Kural birçok insan tarafından ilgiyle takip edilmektedir.

 
Ahmet Kural twitter adresi: https://twitter.com/ahmtkural

Yer Aldığı Projeler

  • Çalgı Çengi
  • Düğün Dernek
  • Güneşin Oğlu
  • İşler Güçler
  • Kardeş Payı
  • Gazi
  • Fikrimin İnce Gülü
  • Evimin Erkeği
Benzer Biyografi Yazıları
, ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)