İlgini çekebilir

Ahmet Kasım Han kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 28.02.2017 12:41
Ahmet Fırat Şungar Kimdir?

Ahmet Fırat Şungar Kimdir ?

Ahmet Fırat Şungar Biyografisi

Ahmet Fırat Şungar, 9 Şubat 1983 tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. Çok küçük yaşlarından itibaren oyunculuğa merak salan ve bu anlamda kendisini geliştirme yoluna giderek emin adımlar atmayı başaran Şungar, başarılı geçen lise eğitimi sonrasında kendisini yine tiyatro ve oyunculuk üzerine yönlendirmeyi başarmıştır.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü kazanarak buradan başarılı bir şekilde mezun olmayı başaran Şungar, zaman kaybetmeden aktif bir şekilde profesyonel kariyerine başlamış ve oyunculuk yetenekleri ile herkesi kendisine hayran bırakmayı da başarmıştır. Tiyatrodan ziyade dizi ve film sektöründe adından çok ciddi anlamda söz ettirmiştir.

İLK BEYAZPERDE PROJESİ 2006 YILINDA JANJAN FİLMİ OLDU

Profesyonel anlamda kariyerinin ilk projesine 2006 yılında beyazperde de yayınlanan Janjan filmi ile çıkma başarısını gösterdi. Önemli bir rol almasa da filmde kendisini göstererek ilk defa sevenlerin karşısına çıktı. Filmde Berk Hakman, Selen Seyven, Çetin Öner ve Aykut Oray gibi isimler yer aldı ve gişede de istenen bir başarı sergiledi.

İLK DİZİ DENEYİ 2007 YILINDA HATIRLA SEVGİLİ İLE OLDU

Zaman içerisinde adından söz ettiren ve oyunculuk yetenekleri kadar enteresan teknikleri ile de dikkatleri üzerine çeken Ahmet Fırat Şungar, bu sürecin sonunda ise Hatırla Sevgili dizisi kadrosuna girerek yine ön plana çıkan isimlerden birisi oldu. Cansel Elçin, Beren Saat, Okan Yalabık gibi isimlerin yer aldığı dizi 68 bölüm boyunca çekildi ve final verdi.

ÜÇ MAYMUN FİLMİ İLE TÜM TÜRKİYE’DE TANINDI

Tür sinemasının efsane yönetmenlerinden birisi olarak dikkatleri üzerine çeken Nuri Bilge Ceylan imzalı Üç Maymun filmi kadrosunda yer aldı. Onlarca ödül olarak uluslar arası pazarda da kendisini gösteren filmdeki başrol oyuncularından birisi oldu ve tüm Türkiye’de tanındı. Yavuz Bingöl, Hatice Aslan, Ercan Kesal gibi isimlerin de yer aldığı film gişe rekorlarını da alt üst ederek en iyi filmlerimiz arasına girdi.

ES-ES DİZİSİ İLE HERKESİN SEVGİLİSİ OLDU

Türkiye’de zaman içerisinde gençlik dizilerinin ön plana çıkması ile birlikte ortaya çıkarılan akım, Es-Es dizisini beraberinde getirdi ve Şungar bu dizide başrol oynayarak birçok kesim tarafından hayran olunan isimlerden birisi oldu. Leyla Lydia Tuğutlu, Berk Hakman, Derya Alabora gibi isimlerin yer aldığı dizi projesi 21 bölüm boyunca çekildi. Çok uzun süre devam etmese de çok sevilen bir proje oldu.

2010 YILINDA KARADAĞLAR DİZİSİ İLE DORUKLARA ULAŞTI

Karadağlar isimli dizi, çıktığı ilk günden itibaren 40 bölüm boyunca en çok izlenen dizi projelerinden birisi olarak dikkat çekti. Dostoyevski’nin Karamazov Kardeşler romanından uyarlanan dizi, kadrosu ile birçok kesimi kendisine hayran bıraktı. Erdal Özyağcılar, İbrahim Çelikkol, Hatice Şendil, Burak Sağyaşar gibi isimlerin yer aldığı proje 40 bölüm boyunca izlenme rekorları kırmayı da başardı.

2013 YILINDA MERHAMET DİZİSİ İLE ÖN PLANA ÇIKTI

2013 yılının en çok sevilen ve izlenen dizi projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken ve kısa bir zaman dilimi içerisinde fark yaratan Merhamet dizisinin kadrosunda da başrol oyuncularından birisi olarak ön plana çıkmayı başardı. Özgü Namal, İbrahim Çelikkol, Burçin Terzioğlu ve Elif Ceren Balıkçı gibi isimlerin yer aldığı proje çok ciddi anlamda sevildi.

2017 YILINDA AŞK VE GURUR DİZİSİ GELDİ

2017 yılının en iddialı dizi projelerinden birisi olarak karşımıza çıkan ve kadrosu ile de fark yaratmayı başaran Aşk ve Gurur dizisi kadrosunda da başrol oyuncularından birisi olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Mert Fırat, Alper Saldıran, Damla Sönmez, Laçin Ceylan ve Levent Ülgen gibi isimlerin yer aldığı projede yine adından söz ettirmeyi başardı.

Ahmet Fırat Şungar Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

 • Aşk ve Gurur (2017)
 • Deniz Seviyesi (2014)
 • Ah Neriman (2014)
 • Merhamet (2013-)
 • Kumun Tadı (2012)
 • Sirket.c.
 • Soğuk (2012)
 • Bir Ömür Yetmez (2011-2012)
 • Karadağlar (2010-2011)
 • Beni Unutma İstanbul (2010)
 • Es - Es (2009)
 • Onlar Birbirlerini Sevdiler Ama
 • Beş Şehir (2009) - Şevket
 • Üç Maymun (2008)
 • Asi (2008)
 • Hatırla Sevgili (2007)
 • Kaybolan Yıllar (2006)
 • Janjan (2006)

Benzer Biyografiler

Alper Saldıran Kimdir?
Alper Saldıran
Oyuncu
Gürhan Elmalıoğlu Kimdir?
Gürhan Elmalıoğlu
Oyuncu
Fırat Albayram
Fırat Albayram
Oyuncu
Başak Köklükaya
Başak Köklükaya
Oyuncu
Damla Sönmez Kimdir?
Damla Sönmez
Oyuncu
Ayfer Dönmez Kimdir?
Ayfer Dönmez
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.