İlgini çekebilir

Canan Maktal kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 08.04.2018 17:49

Ahmet Ağaoğlu Foto Galeri

Ahmet Ağaoğlu Ne İş Yapıyor? Mesleği Ne?

Ahmet Ağaoğlu, Trabzonspor başkanlığına adaylığını açıkladığı andan itibaren gündeme oturdu. Trabzonspor takımını tutan futbolseverler ve diğer takımlarında yakından takip ettiği Ahmet Ağaoğlu kimdir? Aslen nerelidir? Ne iş yapıyor? Zengin mi? Mal varlığı ne kadar? İşte tüm detaylar...

Ahmet Ağaoğlu Kimdir?

1957 yılında Trabzon'da dünyaya geldi ve 1979 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi bölümünü bitirdi. Golf sporuna olan ilgisi üzerine Klassis Golf Country Club'te 1996 yılında golf oynamaya başladı. 2000 yılında  Golf Federasyonu Başkanlığı görevini üstlendi. Başkanlığını yürüttüğü federasyonda 4 yıl boyunca Golf sporunun Türkiye'de yayılması ve gelişmesi için büyük çaba sarf etti. Yaptığı çalışmalar ve hizmetler doğrultusunda Golf Milli Takımı'nın kurulması için büyük katkı sağladı.  1993 yılında Sadi Şener'in başkanlığında bulunan Trabzonspor yönetim kurulunda idarecilik görevi yaptı.

Ahmet Ağaoğlu Ne İş Yapıyor?

Türkiye Golf Federasyonu başkanı, uzak yol gemi kaptanı  ve pilot. Evli ve iki çocuğu vardır. 

2004 yılında Türkiye'nin golf turizminden 2.5 milyar dolar gelir elde etmesi adına ''4 Yılda 100 Golf Sahası'' projesini başlattı ve Türkiye'de ilk kez düzenlenen 1. Uluslararası Golf Konferansı'nda kamuoyuna tanıtıldı. Türkiye'de gençleri golf sporuna kazandırmak ve gelişmesini sağlamak adına 9 ilde bulunan pilot okullarda golf sporunun gelişmesi için öncülük yaptı.

70 lisanslı sporcu varken 2009 yılında bu sayı 5,500'e yükseldi

Yaptığı çalışmalar sonrasında 2004 yılında yeniden Golf Federasyonu Başkanlığına seçilen Ahmet Ağaoğlu, 2000 yılında 70 lisanslı golf sporcusu sayısının 2009 yılında 5.500 kadar yüksek bir sayıya ulaşmasını sağladı. Bu dönemlerde Türkiye büyük başarılar elde etti.

Golf sporuna Türkiye'de yaptığı hizmetlerden ötürü Olimpiyat Meşalesi Ödülü'ne layık görüldü. 2008 yılında yeniden Golf Federasyonu başkanı seçildi. 

Ahmet Ağaoğlu Trabzonspor  Kulübü Başkanı Seçildi

8 Nisan 2018 Pazar günü olağanüstü genel kurulunda yapılan seçimde Trabzonspor başkanı seçildi.

Ahmet Ağaoğlu Kişisel Bilgiler

Aldığı Ödüller

  • Yılın Spor Adamı
  • Olimpiyat Meşalesi Ödülü
  • Yılın Spor Adamı
  • Spor Özel Ödülü

Benzer Biyografi Yazıları

Flip Novak Kimdir?
Filip Novak
Sporcu
Ahmet Ağaoğlu Kimdir?
Ahmet Ağaoğlu
İş Adamı Ünlü

Başkan, Trabzonspor, ile ilgili tüm bağlantılara ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.