İlgini çekebilir

Esra Erol kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 26.07.2016 18:23

Acun Ilıcalı Foto Galeri

Acun Ilıcalı Nereli?
Acun Ilıcalı Nereli?

Acun Ilıcalı Edirne doğumludur.

1969 yılında Edirne'de doğan Acun Ilıcalı, İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliğini yarıda bırakmıştır. Anne ve babasını trafik kazasında kaybetmiştir. Okulu bıraktıktan sonra 1995 yılında bir kot mağazası açtı ancak başarılı olamadı.

Amcası'nın oğlu sayesinde İrfan Şahin ile tanıştı ve daha sonra İlker Yasin ile tanışma fırsatı buldu. Futbol bilgisi ile Yasin'i etkilemiş ve Beşiktaş muhabirliği yapmaya başlamıştır. Futbolcularla yaptığı samimi röportajlar sonucu bir anda kariyerinde yükseldi ve Şansal Büyüka'nın ekibine dahil oldu.

Televole'nin spor magazin döneminde kendisine ait bir bölüm sundu ve dünyayı dolaşmaya başladı. 2002 yılında Acun Firarda adı altında ayrı bir program yaptı ve 105 ülke gezdi. 2005 yılında kendi şirketi olan Acun Medya'yı kurdu. Fear Factor, Survivor, Var Mısın Yok Musun, Yetenek Sizsiniz Türkiye, Yok Böyle Dans, gibi bir çok programın jürisi ve sunuculuğunu yapmıştır.

Acun Ilıcalı aynı zamanda stand-up yapmaktadır. Bir çok sosyal sorumluluk projesinde yer almıştır. 20012 yılında yapımcısı ve sunucusu olduğu Survivor yarışması izlenme rekorları kırmıştır ve Acun Ilıcalı çok konuşulan isimler arasında yer almıştır. Ilıcalı aynı zaman da TV8 kanalını sarın almıştır.

 

Acun Ilıcalı Kişisel Bilgiler

Acun Ilıcalı Kaç Yaşında?Acun Ilıcalı 29.05.1969 doğumlu ve 47 yaşındadır.
Acun Ilıcalı'nın Boyu Kaç?Acun Ilıcalı 1.82 cm'dir.
Acun Ilıcalı'nın Burcu Nedir?Acun Ilıcalı ikizler burcudur.

Yer Aldığı Projeler

  • Survivor
  • O Ses Türkiye
  • Var mısın Yok musun?
  • Yok Böyle Dans
  • Yetenek Sizsiniz Türkiye

Benzer Biyografi Yazıları

Acun Ilıcalı Kimdir?
Acun Ilıcalı
Sunucu

Acun Ilıcalı, ile ilgili tüm bağlantılara ulaşın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir