Acun Ilıcalı Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 24.06.2017 03:22

Acun Ilıcalı Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Acun Ilıcalı
Yaşı
:
47 (29.05.1969)
Boyu
:
1.82 cm
Kilosu
:
78 kg
Burcu
:
İkizler
Eğitim
:
Lise Mezunu
Göz Rengi
:
Kahverengi

Acun Ilıcalı Kimdir ?

1969 yılında Edirne'de doğan Acun Ilıcalı, İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliğini yarıda bırakmıştır. Anne ve babasını trafik kazasında kaybetmiştir. Okulu bıraktıktan sonra 1995 yılında bir kot mağazası açtı ancak başarılı olamadı.

Amcası'nın oğlu sayesinde İrfan Şahin ile tanıştı ve daha sonra İlker Yasin ile tanışma fırsatı buldu. Futbol bilgisi ile Yasin'i etkilemiş ve Beşiktaş muhabirliği yapmaya başlamıştır. Futbolcularla yaptığı samimi röportajlar sonucu bir anda kariyerinde yükseldi ve Şansal Büyüka'nın ekibine dahil oldu.

Televole'nin spor magazin döneminde kendisine ait bir bölüm sundu ve dünyayı dolaşmaya başladı. 2002 yılında Acun Firarda adı altında ayrı bir program yaptı ve 105 ülke gezdi. 2005 yılında kendi şirketi olan Acun Medya'yı kurdu. Fear Factor, Survivor, Var Mısın Yok Musun, Yetenek Sizsiniz Türkiye, Yok Böyle Dans, gibi bir çok programın jürisi ve sunuculuğunu yapmıştır.

Acun Ilıcalı aynı zamanda stand-up yapmaktadır. Bir çok sosyal sorumluluk projesinde yer almıştır. 20012 yılında yapımcısı ve sunucusu olduğu Survivor yarışması izlenme rekorları kırmıştır ve Acun Ilıcalı çok konuşulan isimler arasında yer almıştır. Ilıcalı aynı zaman da TV8 kanalını sarın almıştır.

 

Yer Aldığı Projeler

  • Survivor
  • O Ses Türkiye
  • Var mısın Yok musun?
  • Yok Böyle Dans
  • Yetenek Sizsiniz Türkiye
Benzer Biyografi Yazıları
ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)