Saynur Tezel Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 20.12.2016 12:20

Saynur Tezel İnstagram

instagram hesabı yoktur.

Saynur Tezel Boyu

1.75 cm

Saynur Tezel Eşi

Saynur Tezel Ali Özgentürk ile evlidir.

Saynur Tezel

Adı Soyadı
:
Saynur Tezel
Memleket
:
Ankara
Yaşı
:
48 (4 Mart 1968)
Boyu
:
1.75 cm
Saç Rengi
:
Sarı
Meslek
:
Haber Spikeri
M.Durum
:
Evli
Eğitim
:
ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü

Biyografisi

Saynur Tezel 1968 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur.

Üniversiteden mezun olduktan sonra çeşitli kurumsal firmalarda pazarlama, ithalat, ürün müdürlüğü gibi alanlarda görev yapan Saynur Tezel'in ekran önü macerası ise ATV kanalının kurulması ile başladı. O dönem ATV kadrosundaki ilk 25 kişiden biri oldu. ATV'de haber kuşağı, canlı yayın, öğle kuşağı gibi programlarda sunuculuk üstlenen Saynur Tezel aynı zamanda Aktüel Dergisi için yazarlık da yaptı. 

ATV'den sonra NTV 'ye transfer olan Saynur Tezel bu kanalda da muhabirlik ve sunuculuk yaptı. NTV 'de sunduğu Ana Haber Bülteni o yılın en iyi haber bülteni seçildi. Sonrasında CNN Türk kanalına geçiş yapan Saynur Tezel, burada da uzun bir süre haber bülteni sunucusu ve yapımcısı olarak görev aldı. CNN Türk'ten sonra SkyTürk ve Habertürk gibi kanallarda görev alan Saynur Tezel, 2012 yılında yeniden CNN Türk'e döndü. Saynur Tezel hala CNN Türk kanalında haber spikeri olarak görev almaktadır. 

Spikerliğin yanı sıra akademisyen olarak da görev yapmış olan Saynur Tezel, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır.

Saynur Tezel 2002 yılından beri yönetmen Ali Özgentürk ile evlidir. 

Çalıştığı TV Kanalları

  • CNN Türk
  • NTV
  • Habertürk
  • Skytürk
  • ATV
, ile ilgili tüm kişilere ulaşın.

Nasıl Bilirsiniz?

(Sitemizi birçok ünlü takip etmekte olup yorumlarınıza cevap yazmaktadırlar.)