Özlem Tokaslan Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 09.10.2016 03:19

Özlem Tokaslan Kaç Yaşında?

Özlem Tokaslan 13.11.1973 doğumlu ve 43 yaşındadır.

Özlem Tokaslan'ın Boyu Kaç?

Özlem Tokaslan 1.65 cm'dir.

Özlem Tokaslan'ın Göz Rengi Nedir?

Özlem Tokaslan kahverengi gözlüdür.

Özlem Tokaslan

Adı Soyadı
:
Özlem Tokaslan
Yaşı
:
43 (13.11.1973)
Boyu
:
1.65 cm
Kilosu
:
85 kg
Burcu
:
Akrep
Eğitim
:
Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Oyunculuğu Ana Sanat Dalı
Göz Rengi
:
Kahverengi

Biyografisi

Özlem Tokaslan Kimdir? 13 kasım 1973 İzmir doğumlu tecrübeli oyuncu Özlem Tokaslan, Sahne Sanatları Bölümü mezunudur. 1997 senesinde lisans düzeyindeki eğitimini bitirerek aynı yıl içerisinde Ankara Devlet Tiyatrosuna girmiştir. Daha sonraları da memleketi olan İzmir’de bulunduğu yıllarda Dokuz Eylül Üniversitesi’nde şan eğitimi almıştır. Her ne kadar kendisi televizyon dizilerinden tanınmış olsa da tiyatrocu kişiliğine de devam etmekte ve Ankara Devlet Tiyatrolarındaki çalışmalarını da sürdürmektedir. 1,65 boyunda ve 85 kilogram olan oyuncu Akrep burcudur. Göz rengi kahverengidir.

İlk olarak TV’de Hakkını Helal Et isimli hapishaneye düşen Murat isimli bir karakterin tövbe kapısını aralayarak iyi insan olma çabasında, geçmiş günahlarına kefaret aradığı bir dizide rol alarak TV izleyicisiyle buluşmuştur. Buradaki rolünden sonra olumlu dönüşler alan Özlem Tokaslan, sonrasında iki sezon boyunca senaryosunu Onur Uğraş ve Deniz Akçay’ın yazdığı ve yönetmenliğini Nihat Durak ile birlikte Görkem Turgut’un yaptığı Ömre Bedel dizisinde Raziye karakterini canlandırmıştır. Bu dizide de ana ya da yakın yan karakterlerin dışında kaldığı için pek hatırlanmasa da dizi camiasında iyice ismini duyurmayı başarmıştır.

Sırada senaryosunu Nuran Devres ve Müjdan Kayserili’nin yazdığı ve yönetmenliğinde yine Nihat Durak’ın bulunduğu Zehirli Sarmaşık dizisi vardır. Burada da Mahinur Benderli karakteriyle karşımıza çıkmıştır. Zehirli Sarmaşık dizisi de dram ağırlıklı bir dizi olduğundan başarıyla rolünün altından kalkmıştır.

Bu iki dizi ile birlikte TV dizi sektöründe iyice ismini duyuran ve sektöre alışan Özlem Tokaslan, Zehirli Sarmaşıktan sonra uzun süreli Dila Hanım dizisinde rol almayı başarmıştır. Şehirli Dila ile Rıza’nın imkansız aşkını anlatmış ve iki sezon boyunca Star TV’de ilgiyle izlenmiş olan Dİla Hanım, müziklerini Mazlum Çimen’den almış önemli bir dizidir. Dizi sektöründe son yıllarda adını iyice duyurmuş Erkan Petekkaya ile oynamış, Necati Cumalı’nın bu eserine can veren dizide yer almıştır.

TV dizilerinde rol aldığı bu yıllar içerisinde bir de sinema filmi olan Yabancı isimli 80 darbesi dönemini anlatan ve Fransa ile İstanbul arasında geçen yapımcılığını Kaan Nazlı, Salih Karaman ve Ali Alpgezmen’in üstendiği sinema filminde de rol alarak beyaz perdeye de göz kırpmıştır.

Ancak kariyerine çoğunlukla TV dizileri ile devam etmekte olan Özlem Tokaslan’ın Arada yer aldığı Güzel Köylü dizisi ile birlikte yine bir sinema filmi olan Dedemin Fişi’nde de oynamıştır. Burada Üzerlik isimli karakteri canlandıran güzel oyuncu dram ağırlıklı kariyerinin biraz dışarısına çıkarak kendisini komedi filminde de kanıtlamış oldu. Aynı anda Hicran ve Melek isimli filmde de rol almıştır.

En son yine dizi camiasına dönüş yaparak No:309 isimli dizi oyuncuları arasındaki yerini almış ve buradaki Yıldız karakterine can vermeye devam etmektedir.

Rol Aldığı Yerler

  • No:309
  • Güzel Köylü
  • Dila Hanım
  • Zehirli Sarmaşık
  • Ömre Bedel
  • Yalancı
  • Yabancı (Sinema Filmi)
  • Hicran ile Melek (Sinema Filmi)
  • Dedemin Fişi (Sinema Filmi)
, , , ile ilgili tüm kişilere ulaşın.

Nasıl Bilirsiniz?

(Sitemizi birçok ünlü takip etmekte olup yorumlarınıza cevap yazmaktadırlar.)