Gupse Özay Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 14.12.2016 13:23

Gupse Özay Kaç Yaşında?

1984 doğumludur.

Gupse Özay Boyu

1.70 cm

Gupse Özay Sevgilisi

Barış Arduç ile beraberdir.

Gupse Özay Kimdir?

Senarist ve oyuncudur.

Gupse Özay Nereli?

Çerkes kökenlidir. İzmir doğumlu.

Gupse Özay

Adı Soyadı
:
Gupse Özay
Yaşı
:
32 (30 Temmuz 1984)
Memleket
:
İzmir
Meslek
:
Oyuncu - Senarist
Boyu
:
1.70 cm
Saç Rengi
:
Koyu Kumral
Göz Rengi
:
Kahverengi
Sevgilisi
:
Barış Arduç
Eğitim
:
Ege Üniversitesi Radyo Tv ve Sinema

Biyografisi

Aslen Çerkes kökenli olan oyuncu ve senaryo yazarı Gupse Özay 1984 yılında İzmir'de dünyaya gelmiştir. İsminin anlamı Çerkesçe canımın içi demektir. Ege Üniversitesi'nde eğitimini tamamlamış olan Gupse Özay, Radyo TV ve Sinema bölümü mezunudur.

Gupse Özay ekranlarda ilk olarak Yalan Dünya isimli dizi ile dikkat çekmiştir. Gülse Birsel'in kaleme aldığı Yalan Dünya dizisinde Beyazıt Öztürk'ün canlandırdığı Rıza karakterinin nişanlısı Nurhayat rolü ile başarılı bir oyunculuk sergileyen Gupse Özay kısa zamanda büyük bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır. 

Yalan Dünya dizisinin ardından ekranlara ara veren Gupse Özay aynı zamanda senaryo yazarı olduğundan, sinema sektörüne yönelmiş ve hem senaristliğini yaptığı hem de sevgilisi Barış Arduç ile birlikte baş rolü paylaştığı Deliha isimli sinema filminde gişede de büyük bir başarı yakalamıştır. Deliha filminde Gupse Özay ve Barış Arduç haricinde Zeynep Çamcı, Cihan Ercan gibi oyuncular da yer almıştır. 

Deliha filminden sonra yine sinema filmi ile izleyici ile buluşan Gupse Özay, Küçük Esnaf isimli filmde Burcu adlı karakteri oynamıştır. 

Gupse Özay 2016 yılının son dönemlerinde vizyona giren ve yine senaryosunu kendisi kaleme alıp hem de oyuncu olarak yer aldığı Görümce Filmi ile sevenleriyle buluşmuştur. Bu filmde Gupse Özay'a ünlü oyuncular Eda Ece ile Buğra Gülsoy eşlik etmiştir. 

Yer Aldığı Projeler

  • Görümce
  • Deliha
  • Küçük Esnaf
  • Yalan Dünya
, , ile ilgili tüm kişilere ulaşın.

Gupse Özay için 1 Yorum

  • inqa 11 Mart 2017 - 23:08 Cevapla

    meraba sizi çooox ama çox seviyorum 🙁

Nasıl Bilirsiniz?

(Sitemizi birçok ünlü takip etmekte olup yorumlarınıza cevap yazmaktadırlar.)