Gökhan Alkan Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 29.10.2016 17:46

Gökhan Alkan Kaç Yaşında?

Gökhan Alkan 08.12.1987 doğumlu ve 29 yaşındadır.

Gökhan Alkan'ın Boyu Kaç?

Gökhan Alkan 1.90 cm'dir.

Gökhan Alkan'ın Burcu Nedir?

Gökhan Alkan yay burcudur.

Gökhan Alkan

Adı Soyadı
:
Gökhan Alkan
Yaşı
:
29 (08.12.1987)
Burcu
:
Yay
Boyu
:
1.88 cm
Kilosu
:
85 kg
Göz Rengi
:
Koyu Kahverengi
Saç Rengi
:
Siyah
Eğitim
:
Eskişehir Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret – Pazarlama Bölümü
Meslek
:
Dizi, Sinema Oyuncusu – Seslendirme Sanatçısı

Biyografisi

Gökhan Alkan, 8 Aralık 1987 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Modern bir aile içerisinde yetişen ve eğitim hayatı boyunca da kendisine güncel sistemler ve pazarlama üzerine bir yol çizen Alkan, bu süreç içerisinde başarılı geçen lise hayatını noktalamış ve artık üniversite eğitimine başlamaya hazır hale gelmiştir.

Kocaeli Üniversitesi Otomotiv Teknolojileri bölümünde ön lisans eğitimi alarak mezun olan Alkan, bundan sonrasında Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret – Pazarlama Bölümü okuyarak buradan da başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Ancak kendisi, lise ve üniversite yıllarında oyunculuğa da ciddi anlamda meraklı olduğundan sürekli tiyatro gruplarında yer almıştır.

MSM Actor Studio kadrosuna üniversite eğitiminin sonrasında dahil olan Alkan, burada ilk oyunculuk eğitimlerini alarak mezun olmuş ve sonrasında Müjdat Gezen Tiyatrosu’na girerek 2 sezonda burada oyunculuk yapmıştır. Sonrasında ise kendi arkadaşları ile birlikte ayrı bir tiyatro kurmuştur.

Çok yönlü bir isim olan Gökhan Alkan, müzik ve spor ile profesyonel olarak ilgilenmek ile birlikte seslendirme sanatçılığı, şiir ve güfte çalışmaları ile de dikkatleri üzerine çekmektedir.

KARİYERİNİN İLK YILLARI

Alkan, televizyon ekranlarında ilk profesyonel proje olarak 2011 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisi kadrosuna birkaç bölümlüğüne konuk oyuncu olarak girmiştir. Kısa süreli de olsa dizideki performansı ve yakışıklılığı ile dikkatleri üzerine çeken Alkan, bundan sonraki süreçte ise yapımcıların aradığı isimler arasına girmiştir.

Bunun ardından Her Şey Yolunda dizisi kadrosuna girmiştir. Bu dizide ana karakter olarak başrollerden birisini alma şansına sahip olan Alkan, en büyük deneyimini ilk olarak bu dizi ile yaşamıştır. İpek Tuzcuoğlu, Bülent Alkış, Aslıhan Güner gibi isimler ile yer aldığı proje çok sevilmiştir.

KARİYERİNİN GELİŞME YILLARI

Kısa zaman içerisinde genç kızlarında sevgilisi haline gelmeyi başaran Alkan, 2013 yılında Gurbette Aşk Bir Yastıkta dizisi kadrosuna girmiştir. Aile komedisi olarak dikkat çeken bu dizide başrol oynayan Alkan, aynı zamanda Cezmi Baskın, Wilma Elles, Müge Boz gibi isimler ile birlikte oynamıştır. Dizi, 26 bölümün sonunda final vermiştir.

Sonrasında ise 2014 yılında kendisini tüm Türkiye’nin çok daha yakından tanıyacağı dizi projesi olan Kocamın Ailesi dizisi kadrosunda yine başrol oynamıştır. Sevilen bir aile dizisi olarak dikkat çeken bu projede Seray Kaya, Yeşim Salkım gibi isimler ile yer almıştır. Dizi 57 bölüm yayınlandıktan sonra final yapmıştır.

İlk beyaz perde projesine 2015 yılında Defnenin Bir Mevsimi filmi kadrosunda başrol oynayarak çıkmıştır. Bu film projesi ile birlikte hemen aynı sene içerisinde bir başka proje olan Organik Aşk Hikayeleri filmi kadrosunda yer almış ve bu filmde de başrol oynama başarısını göstermiştir.

GÜNCEL PROJESİ

Boş durmayan ve sürekli dizi, film teklifleri alan Alkan, güncel olarak ise Seviyor Sevmiyor dizisi kadrosunda başrol oynamaktadır. Romantik komedi içerikli dizi projelerinden birisi olan bu dizide Zeynep Çamcı, Gonca Sarıyıldız ve Yiğit Kirazcı gibi isimler de yer almaktadır ve dizi ATV ekranlarında yayınlanmaya devam etmektedir.

Rol Aldığı Yerler

  • 2016 - Seviyor Sevmiyor
  • 2015 - Defnenin Bir Mevsimi (Sinema Filmi)
  • 2015 - Organik Aşk Hikayeleri (Sinema Filmi)
  • 2014 - Kocamın Ailesi
  • 2013 - Gurbette Aşk Bir Yastıkta
  • 2013 - Herşey Yolunda
  • 2011 - Muhteşem Yüzyıl
, , , ile ilgili tüm kişilere ulaşın.

Nasıl Bilirsiniz?

(Sitemizi birçok ünlü takip etmekte olup yorumlarınıza cevap yazmaktadırlar.)