Erkan Kolçak Köstendil Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 06.04.2017 19:45

Erkan Kolçak Köstendil Kaç Yaşında?

Erkan Kolçak Köstendil 16.01.1983 doğumlu ve 33 yaşındadır.

Erkan Kolçak Köstendil'in Boyu Kaç?

Erkan Kolçak Köstendil 1.80 cm'dir.

Erkan Kolçak Köstendil'in Burcu Nedir?

Erkan Kolçak Köstendil oğlak burcudur.

Erkan Kolçak Köstendil

Adı Soyadı
:
Erkan Kolçak Köstendil
Yaşı
:
33 (16.01.1983)
Meslek
:
Oyuncu
Burcu
:
Oğlak
Boyu
:
1.80 cm
Kilosu
:
75 kg
Göz Rengi
:
Koyu Kahverengi
Saç Rengi
:
Siyah
Memleket
:
Bursa
Eğitim
:
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü

Biyografisi

Erkan Kolçak Köstendil, 16 Ocak 1983 tarihinde Bursa şehrinde dünyaya gelmiştir. Yaşı henüz küçükken televizyon hastası olan ve yaşı ilerledikçe kendisinin de televizyon ekranlarında yer almadı gerektiğine inanan Köstendil, lise yıllarında kendisi için tiyatro ve oyunculuğu hedef edinerek bu anlamda mücadele etmeye başlamıştır.

Bursa Atatürk Lisesi’nde eğitim alarak buradan başarılı bir şekilde mezun olan Köstendil, hayalleri uğrunda rahatlıkla eğitim alabileceği en iyi eğitim kurumlarından birisi olan Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü kazandı ve buradan da başarılı bir şekilde mezun olma başarısını gösterdi.

KARİYERİNİN İLK YILLARI

Köstendil, son derece hırslı kişiliği ile çok ciddi anlamda dikkat çekiyordu. Köstendil, okulunda eğitim alırken tiyatro anlamında da aktif bir şekilde hareket ediyordu ve ilk sahne deneyimi Kalp Düğümü isimli tiyatro oyunu ile oldu. Sonrasında ise AuT oyunu ile kendisini çok daha fazla ileri taşıma fırsatına sahip oldu.

2005 yılında ilk olarak Kurtlar Vadisi dizisi kadrosunda bölümlük oyunculardan birisi olarak yer aldı ve televizyon ekranlarındaki ilk profesyonel oyuncu deneyimi bu oldu. Çok fazla hatırda kalan bir isim olmasa da kendisi için ilk ciddi adımı böylesine sevilen bir proje ile atması onun adına artı olarak yansıdı.

2008 yılında da ilk beyazperde projesi olarak Güz Sancısı filmi kadrosunda yer alma fırsatını yakaladı. Yine figüran rollerden birisinde yer alan Köstendil, bu filmde de kendisine iyi bir deneyim edindi. Filmde aynı zamanda Beren Saat, Murat Yıldırım, Okan Yalabık ve Hüseyin Avni Danyal gibi isimlerde yer alıyordu.

2009 yılında M.A.T dizisi kadrosuna dahil olan Köstendil, bu projede Emre karakterine hayat vererek az da olsa önceki projelerine nazaran ön plana çıkma başarısını göstermiştir. Dizide aynı zamanda kendisi ile birlikte Erhan Çelikkol, Demir Karahan, Ali Güven ve Hakan Ka gibi isimler de yer almıştır.

KARİYERİNİN GELİŞME YILLARI

Erkan Kolçak Köstendil, 2009 yılında ilk Facebook dizisi Mukadderat’ı yazan ve yöneten isim olarak ön plana çıkmıştır. Dünya genelinde bu anlamda ilk defa böyle bir konsept uygulanır ve Köstendil, kendi adından bu dizi ile birlikte ciddi anlamda söz ettirmiştir.

Bu proje ile birlikte 2009 yılında yine Sakarya Fırat dizisi kadrosuna girerek uzun sürecek bir maceraya başlamıştır. En uzun soluklu projesi olarak dikkatleri çeken bu projede İsmail Hakkı Ürün, Tayan Ayaydın gibi isimler yer almıştır.

2012 yılında Babalar ve Evlatlar projesi içerisinde yer alan Köstendil, 2016 yılında ise Merhamet dizisi kadrosuna dahil olmuştur. Döneminin en çok izlenen dizilerinden birisi olarak dikkat çeken proje, kadrosu ile de ön plana çıkıyordu. Dizide Özgü Namal, Erhan Çelikkol, Burçin Terzioğlu ve Mustafa Üstündağ gibi isimlerde yer alıyordu. Burada yine geri plan rollerden birisini üstlendi.

2014 yılında ilk başrol deneyimlerinden birisini edinen Köstendil, Yağmur: Kıyamet Çiçeği filmi kadrosunda yer alarak kendisini çok daha ileri götürecek adımlar atmıştır. Filmde Engin Hepileri, Elena Viunova, Settar Tanrıöğen ve Altan Erkekli gibi usta isimlerde yer aldı ve sevilen bir film oldu.

Köstendil’in en çok tanınmasını sağlayacak proje ise 2014 yılında ekranlara gelmeye başlayan ve çok ciddi anlamda sevilen Ulan İstanbul dizisi olmuştur. Dizide sevilen bir karaktere hayat veren Köstendil, yardımcı rollerden birisini üstlenmiştir. Dizide Uğur Polat, Şebnem Bozoklu, Kaan Yıldırım ve Zihni Göktay gibi isimlerde yer almıştır. 34 bölüm yayınlandıktan sonra proje internet dizisi olarak yayın hayatına devam etmiştir.

Köstendil, 2015 yılında kendisinin başrol oynadığı projelerden birisi olan Yok Artık! filmi kadrosunda yer almıştır. Komedi filmi olarak karşımıza çıkan bu projede Şebnem Bozoklu, Demet Evgar, Çağlar Çorumlu gibi usta isimlerde yer almış ve çok sevilen bir film olmuştur.

2015 yılında Muhteşem Yüzyıl: Kösem dizisi kadrosunda Şahin Giray Han rolü ile de karşımıza mükemmel bir oyunculuk örneği sergileyerek çıkmıştır. Dizide Mehmet Günsür, Beren Saat, Aslı Tandoğan gibi isimlerde ön plana çıkmıştır.

GÜNCEL PROJESİ

Şimdilerde televizyon ekranlarının en sevilen projelerinden birisi olarak dikkat çeken Familya dizisi kadrosunda da yardımcı rollerden birisini üstlenen Köstendil, yine sevilen bir karaktere hayat vermektedir. Dizide kendisi ile birlikte Uğur Yücel, Bülent Emrah Parlak, Şükran Ovalı, Sezer Avcı ve Berat Efe Parlar gibi isimlerde yer almaktadır.

Rol Aldığı Yerler

 • 2017 - Bir Deli Sevda
 • 2016 - Familya
 • 2015 - Kurtlar Vadisi
 • 2015 - Yok Artık
 • 2015 - Muhteşem Yüzyıl Kösem
 • 2014 - Ulan İstanbul
 • 2014 - Yağmur: Kıyamet Çiçeği
 • 2014 - İtirazım Var
 • 2013 - Merhamet
 • 2012 - Babalar ve Evlatlar
 • 2009 - Sakarya Fırat
 • 2009 - M.A.T
 • 2008 - Güz Sancısı
 • 2005 - Kurtlar Vadisi
, , , ile ilgili tüm kişilere ulaşın.

Nasıl Bilirsiniz?

(Sitemizi birçok ünlü takip etmekte olup yorumlarınıza cevap yazmaktadırlar.)