Emin Şirin Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 19.12.2016 21:43

Emin Şirin Nerede

Bir süre Yurtdışında sürgün hayatı yaşamış ardından Türkiye'ye dönmüştür.

Emin Şirin Kaç Yaşında?

1948 doğumlu, 68 yaşında

Emin Şirin

Adı Soyadı
:
Emin Şirin
Memleket
:
İskenderiye/ Mısır
Meslek
:
Milletvekili
Yaşı
:
68 (22 Kasım 1948)
Eğitimi
:
Arizona Eyalet Üniversitesi

Biyografisi

1948 yılında Mısır İskenderiye'de dünyaya gelen Emin Şirin, Robert Koleji Üniversitesi ardından Arizona Eyalet Üniversitesi'nde eğitim görmüştür.

İsviçre'de petrol ve hammadde ticareti yapan bir şirketi bulunan Emin Şirin'in bu şirketi Körfez Savaşı sırasında batmış ve ardından Akşam Gazetesinde çalışmaya başlamıştır. O dönem gazetenin başında Emin Şirin'in eski eşi Nazlı Ilıcak'ın oğlu Mehmet Ali Ilıcak bulunmaktaydı.

AKP 'nin ilk dönem milletvekillerinden olan Emin Şirin, 2002 yılında yapılan genel seçimlerde AKP İstanbul Milletvekili olmuştur. 1 sene sonra AKP'den ayrılan Emin Şirin, Liberal Demokrat Parti'ye geçmiştir. 2004 yılına kadar da bu partinin genel başkanı olarak görev almıştır. 

Görüş ayrılıkları nedeniyle ayrıldığı LDP'den sonra ise Anavatan Partisi'ne katılan Emin Şirin buradan da istifa etmiş ve Cem Uzan döneminde Genç Parti'ye geçmiştir. 

Ergenekon Davası soruşturmalarında sanık durumuna düşen Emin Şirin hakkında istenen 7,5 yıllık hapis cezası nedeniyle yurt dışına kaçmış ve bir süre yurt dışında yaşamıştır. 

Emin Şirin Hakkında

  • Nazlı Ilıcak'ın eski eşi.
  • AKP İlk dönem milletvekillerinden.
, ile ilgili tüm kişilere ulaşın.

Nasıl Bilirsiniz?

(Sitemizi birçok ünlü takip etmekte olup yorumlarınıza cevap yazmaktadırlar.)