Didem İnselel Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 02.10.2016 15:53

Didem İnselel Kaç Yaşında?

Didem İnselel 13.07.1976 doğumlu ve 40 yaşındadır.

Didem İnselel'in Boyu Kaç?

Didem İnselel 1.76 cm'dir.

Didem İnselel Kaç Kilo?

Didem İnselel 56 kg'dir.

Didem İnselel'in Göz Rengi Nedir?

Didem İnselel kahverengi gözlüdür.

Didem İnselel

Adı Soyadı
:
Didem İnselel
Yaşı
:
40 (13.07.1976)
Boyu
:
1.76 cm
Kilosu
:
56 kg
Burcu
:
Yengeç
Eğitim
:
Akademi İstanbul Radyo Televizyon Bölümü
Göz Rengi
:
Kahverengi

Biyografisi

Didem İnselel Kimdir? 1976 İstanbul doğumlu ünlü oyuncu yengeç burcu kadınıdır ve 1,76 cm boyu ile ortalamanın üzerinde bir boya sahiptir. 56 Kilogram ağırlığında ve göz rengi kahverengidir. Eğitimi yaptığı iş ile uygun olarak Akademi İstanbul Radyo ve Televizyon Bölümü mezunudur.

Kariyerine ilk olarak Müjde Ar’ın başrolde oynadığı Serseri aşıklar dizisi ile başlamıştır. Sonrasında mini-seri dizi olan 29-30 isimli seride yer almış ve 2006 yılında Sahte prenses isimli dizide boy göstermiştir. Bu bir iki dizideki yan rollerden sonra esas çıkışını Kavak Yelleri ile yaptı.

2007 yılında başlayıp 3 sezon boyunca toplam üç sezon devam eden Kavak Yellerinde Selin Sirkeci, Ferit Kaya ve Caren Moray gibi önemli isimlerle bir arada oynadı. Feyza rolünde 66 bölümün tamamında boy gösteren yetenekli oyuncu hayran kitlesince de beğenilerek izlendi. Kavak yellerinde azimli bir anne ve sevgili olarak önemli bir rolde bulundu.

Kavak Yellerinden sonra ise Yaşar Abravaya ve Ozan Ağaç’ın başrolde olduğu kahramanlar isimli Macera suç türündeki dizide yer aldı. Kısa süren diziden sonra da Beni Böyle Sev dizisinde İnci rolü ile izleyicinin karşısına çıktı. Beni Böyle Sev isimli dizideki kısa süreli rolünden sonra ilgiyle takip edilen O Hayat Benim dizisinde Fulya rolü ile izleyicileriyle buluştu. Oya Başar’ın başrolde olduğu Abuke Pusat ve Zerrin Sümer’in de kendisine eşlik ettiği ve dört sezondur sürmekte olan dizide halen oyunculuğuna devam etmektedir. Bu diziden sonra da Toz Bezi isimli filmde Aslı rolünde oynadı. Son dizisi Arkadaşlar İyidir’de Ayşe Yılmaz rolüyle kariyerine devam etmektedir.

Kendisinin canlandırdığı rollerle hiç alakası olmayan bir hayat sürdüğünü belirten oyuncu gerçek hayatta kendi halinde ve mutlu bir hayat sürdüğünü ancak tam tersi karakterlerin televizyon ekranlarında sevildiğini belirtiyor. Kendi oynadığı karakterlerin kişiliklerine kendisinin de şaşırdığını belirtiyor, ancak iyi bir oyuncu olarak karakterini beğenip beğenmemesinin oyunculuğunun önüne geçmesine asla izin vermediğini söylemektedir. İleriki projelerinde de aldatılan kadın rolleriyle izleyici karşısına çıkacağını beyan ediyor.

Son dönemlerde Kösem Sultan dizisinin yönetmen koltuğuna da oturmak istemiş ancak içine sinmediği için daha sonra vazgeçmiştir.

Son günlerde sağlığı ile ilgili haberlerle de gündeme gelen oyuncu son yıllarda görülme sıklığı artan tümörlerden kendisinde de oluştuğunu üzücü bir haber olarak paylaştı. Kendisindeki hastalığın da Steve Jobs da bulunan hastalık olduğunu belirten oyuncu bir yıldır devam eden şikâyetleri sonucu bu hastalığa sahip olduğunu öğrendiğini hastalığının NET ismindeki bir hastalık olduğunu belirtmiştir.

Rol Aldığı Yerler

 • 2016 - Arkadaşlar İyidir
 • 2014 - O Hayat Benim
 • 2012 - 6 Mantı
 • 2012 - Beni Böyle Sev
 • 2011 - Sende Gitme
 • 2009 - Kahramanlar
 • 2007 - Kavak Yelleri
 • 2006 - 29-30
 • 2006 - Sahte Prenses
 • 2004 - Camdan Pabuçlar
 • 2003 - Serseri Aşıklar
, , , ile ilgili tüm kişilere ulaşın.

Nasıl Bilirsiniz?

(Sitemizi birçok ünlü takip etmekte olup yorumlarınıza cevap yazmaktadırlar.)