Cankat Aydos Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 07.04.2017 12:42

Cankat Aydos Kaç Yaşında?

12 Aralık 1992 doğumlu ve 23 yaşındadır.

Cankat Aydos İnstagram Adresi Nedir?

@cankataydos

Cankat Aydos'un Sevgilisi Var mı?

Sevgilisi yok.

Cankat Aydos

Adı Soyadı
:
Cankat Aydos
Yaşı
:
23 (12 Aralık 1992)
Mesleği
:
Oyuncu
Burcu
:
Yay
Boyu
:
1.80
Kilo
:
71 kg
Saç Rengi
:
Koyu Kumral
Göz Rengi
:
Ela
Eğitim
:
Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü

Biyografisi

Cankat Aydos Kimdir?

Cankat Aydos, 12 Aralık 1992 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Ailesinin de desteği ile birlikte küçük yaşlardan itibaren spor ile ilgili olan Aydos, zaman içerisinde oyunculuğa da çok ciddi anlamda merak salmış ve bu anlamda ilerleme yoluna gitmiştir. Tam 8 yıl boyunca profesyonel lisanslı basketbol oyuncusu olarak kariyer yapmıştır.

Eğitim hayatında da başarılı olan Aydos, bu başarısını hayalini kurduğu mesleğin okulu olan Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü kazanarak daha da ileriye gitmiştir. Enteresan bir kişiliğe de sahip olan Aydos, daha okulu kazandığı yıllarda ilk dizi teklifini almış ve dizilerde oynamaya genç yaşlardan itibaren başlamıştır.

KARİYERİNİN İLK YILLARI

Selçuk Üniversitesi’ni kazandığı yıllarda Kanal D ekranlarında yayınlanan sevilen proje Kayıp dizisi kadrosundan yer alması için teklifi kabul etmiş ve oyunculuk hayatına henüz öğrencilik yıllarında iken başlamıştır. Dizide kendisi ile birlikte Mete Horozoğlu, Aslı Enver, İlker Kaleli ve Dolunay Soysert gibi isimler yer almıştır. 2013 yılı yapımı dizi, Aydos’un ilk profesyonel projesi olmuştur.

Maral dizisi kadrosunda da yine aynı dönemler içerisinde bölümlük oyuncu olarak kendini izleyicilere gösterme şansına nail olmuştur. Genç yaşına rağmen her türlü karaktere bürünebilen oyuncu Hazal Kaya ve Aras Bulut İynemli’nin başrollerini paylaştığı dizide yavaş yavaş ön plana çıkmış ve yapımcılara kendini göstermiştir.

Oyuncunun en çok ön plana çıktığı proje ise televizyon ekranlarının sevilen polisiye dizisi Behzat Ç. İle olmuştur. Dizide belli bir süre görev alan oyuncu, adından ciddi şekilde söz ettirmiştir. Dizinin yıldızlar ile dolu kadrosunda Erdal Beşikçioğlu, Seda Bakan, Fatih Artman ve Ege Aydan gibi isimler yer almıştır. Uzun süre gündem konusu olmuştur.

KARİYERİNİN GELİŞİM SÜRECİ

Yavaş yavaş adından söz ettirmeye başlayan Cankat Aydos, 2014 yılı yapımı Emanet dizisi kadrosunda yer almıştır. Figüran rollerden birisinde yer alan ve çok uzun süre gözükmese de dizide fark yaratan isimlerden birisi olmuştur. Dizide aynı zamanda Mehmet Akif Alakurt, Özlem Yılmaz ve Engin Şenkan gibi isimlerde yer almaktadır.

Bu filmin ardından ise ilk beyazperde projesi olarak Karışık Kaset filmi kadrosunda yer almıştır. Sevilen proje içerisinde aynı zamanda Özge Özpirinçci, Sarp Apak, Bülent Emin Yarar ve Atilla Taş gibi isimlerde yer almıştır.

Genç oyuncu, televizyon ekranlarının sevilen projelerinden birisi olan Arkadaşlar İyidir dizisi kadrosunda yan rollerden birisinde yer alarak kariyerini devam ettirmiştir. Dizide kendisi ile birlikte Devrim Özder Akın, Emre Karayel, İdris Nebi Taşkan, Ahmet Mekin ve Akın Akınözü gibi isimlerde yer almıştır. Dizi, çok tutmadığı için geçtiğimiz dönemde final yapmıştır.

Bir Deli Sevda Dizisi Kemal Rolü

Show TV'de yayınlanan ve Zafer Algöz ile Erkan Can gibi usta oyuncuların yanı sıra Erkan Kolçak Köstendil, Cansu Tosun, Erdinç Gülener, Seren Deniz Yalçın gibi başarılı oyuncuların da yer aldığı Bir Deli Sevda dizisi kadrosuna katılan Cankat Aydos, Bir Deli Sevda dizisinde Kemal rolü ile izleyici karşısına çıkmıştır.

Yer Aldığı Projeler

  • Bir Deli Sevda
  • Arkadaşlar İyidir Dizi
  • Emanet Dizi
  • Behzat Ç. Dizi
  • Maral Dizi
  • Karışık Kaset Filmi
, ile ilgili tüm kişilere ulaşın.

Cankat Aydos için 1 Yorum

  • hakan sev 9 Nisan 2017 - 21:12 Cevapla

    Merhaba tüm sanatçıları Kutlarım Aylin öcal gündüz ve saniye gündüz yıldırım ı göremedim

Nasıl Bilirsiniz?

(Sitemizi birçok ünlü takip etmekte olup yorumlarınıza cevap yazmaktadırlar.)